Bu yazı dünyanın en kısa makalesi olabilir. Kavrama gerçekten de yeni güvenlik özelliğidir. Peki, kavrama eldiven kullanıcısına neden daha fazla güvenlik sağlar?

Eldivenlerin her zaman kavraması olmadı mı, bu yüzden nasıl yeni olabilir bu? Bu soruların cevapları kavrama türü, sağlanma biçimi ve sağladığı ilave yararlarda yatar. Her tekerlek imalatçısının size söyleyebileceği gibi, kavrama yoksa güç de yoktur. Kavrama, yolun veya pistin yüzey koşulları için optimize edilmelidir ve eldivenler de farklı değildir.

Kesme Direnci

Çoğu zaman tekrarlayan kesme yaralanmalarına verilen cevap kesme direnci daha yüksek eldivenler kullanmaktır. Ancak kesme direncini artırmak etkiyi tedavi eder, örn. kesikleri, ama sorunun nedenini yani hareketi değil. Ne de olsa eldiveni sık sık kesen elin hareketidir. Basitçe söylemek gerekirse kaymazsa kesmez. Doğru kullanıldığında daha düşük kesme puanı ve doğru kavramaya sahip bir eldiven, daha yüksek bir kesme derecesi ama etkisiz bir kavraması bulunan bir eldiven kadar etkili, hatta daha etkili olabilir. Daha ince eldivenler kullanmak işçinin daha iyi konfor yüzünden eldiveni daha fazla kabullenmesini sağlar.
Kaymazsa kesmez.

Kategoriler